kurs modelowania 3d, kurs blenderOświata 

Kurs modelowania w Blenderze 3D – nie tylko dla profesjonalistów

Świat grafiki bez ustanku przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy odchodzą od dotychczasowych technik preferując kreowanie swoich dzieł tylko w formie cyfrowej. Dostępne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko wolność sporządzania grafik 2D, ale także odwzorowania obiektów 3D. Rozpoczęcie nauki modelowania 3D nie generuje już znacznych kosztów – każdy może przecież ściągnąć program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który przy tym jest zupełnie darmowy.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem znającego program instruktora

Korzystania z każdego oprogramowania można nauczyć się na własną rękę, lecz proces ten trwa wówczas dłużej i często bywa niezmiernie irytujący. Właśnie dlatego uczestnictwo w kursie modelowania 3D będzie niezmiernie pomocne osobom, które niedawno poznali Blender 3D. Zaznajamianie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź dodawanie rozmaitych efektów świetlnych i tekstur na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego dydaktyka. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty modeli tworzonych przez kursanta zwracając uwagę na detale, które trzeba dopracowac oraz podpowiadając ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w przypadku innych kursów najlepiej, by przebiegał on w jak najmniejszych grupach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów jak i entuzjastów animacji

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dzisiaj zdolnością pożądaną i docenianą przede wszystkim w branży gier komputerowych, projektowej i filmowej. Znajomość programu Blender 3D otwiera tym samym sporo perspektyw zawodowych. W trakcie kursu tworzy się wstępne profesjonalne prace, które potem można bez skrępowania dołączyć do swojego portfolio. Nie znaczy to jednak, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo np. w animacji i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju kursów to po prostu amatorzy oraz artyści, którzy pragną rozwijać swoje obecne umiejętności lub spróbować nowych form ekspresji.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy