malarstwo komputerowe, photoshop digital paintingOświata 

Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Sztuka nie zostaje w tyle i od lat stara się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Umiejętność malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży filmowej lub gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki na etapie kreowania świata przedstawionego czy postaci stosują przeważnie profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość wiele młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie stara się przyswoić sobie popularne programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – jakie narzędzia można wykorzystać?

Jest mnóstwo programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył przede wszystkim jako software do obróbki zdjęć, szybko stał się podstawowym narzędzie game developerów i artystów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak np. Corel Painter, ArtRage czy Krita, w których przy wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych gwaszem, akwarelami lub farbami akrylowymi. Digital painting zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość korygowania niefortunnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie skończą!

Kurs Photoshop online – nie tylko nauka podstaw działania oprogramowania

W zasadzie uczenie się digital paintingu toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć na własną rękę, niemniej jednak aby dobrze rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać wszelkie funkcje oprogramowania i najważniejsze triki korzystania z pędzli, wypada zapisać się na kurs przygotowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnorodnych video kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one tylko podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z twórcą kursu.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy