Ochrona zdrowia 

Zdiagnozowano u Ciebie AMD? Czas na terapię 2RT

Zajrzyj na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/, aby otrzymać informacje dotyczące AMD Kraków

AMD, czyli starcze zwyrodnienie plamki żółtej, to schorzenie wzroku, które rozwija się u osób w starszym wieku i w znacznym stopniu obniża jakość widzenia. Współcześnie specjalistyczne kliniki świadczą pomoc w leczeniu tej dolegliwości. Zabieg AMD staje się środkiem pozwalającym przywrócić wygodę życia.

Kto przeważnie cierpi na AMD?

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej wyróżniający się najwyższym zagęszczeniem fotoreceptorów – to właśnie ona gwarantuje, że nasz wzrok jest ostry. AMD jest przypadłością, która objawia się deformacją obrazu i utratą ostrości wzroku. Rozróżniamy postać suchą oraz mokrą tej choroby. Z AMD borykają się głównie osoby, które skończyły pięćdziesiąty rok życia, ale zespół przyczyn choroby nie został w dalszym ciągu do końca zrozumiany. Zakłada się jakkolwiek, że za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada niewłaściwy tryb życia – jak np. otyłość, długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV bądź uzależnienie od tytoniu. Wpływ mogą mieć też uwarunkowania genetyczne oraz pozostałe schorzenia występujące równocześnie, np. hipertonia bądź cukrzyca. Nowoczesna medycyna wypracowała szczęśliwie skuteczne techniki leczące tę dolegliwość. Leczenie AMD wykonuje się za pomocą zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT działa skutecznie na suchą postać zwyrodnienia.

Zabieg laserem 2RT – jak przebiega?

Laser wpływa na starzejące się komórki oka i przy tym nie narusza receptorów siatkówki. Ten sposób leczenia jest nieinwazyjny, co sprawia, że może być wykonywany u wielu grup pacjentów narażonych na uszkodzenie bądź całkowitą utratę wzroku. Technika laserowa hamuje zachodzące procesy zwyrodnieniowe i mobilizuje komórki do regeneracji. Zabieg 2RT poprawia metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie AMD nie jest uciążliwe – jest bezbolesne. Zanim okulista przystąpi do zabiegu gałkę oczną znieczula się miejscowo, a sam zabieg trwa zaledwie parę minut.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy