Ochrona zdrowia 

W Krakowie przy współudziale firmy Vitberg otwarto Pracownię Wibroterapii

Więcej szczegółów o marce Vitberg znajdziesz tu

W 2018 roku na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego zainicjowano działanie pierwszej Pracowni Wibroterapii. Projekt powstał przy współudziale nowosądeckiej firmy Vitberg.

Zajęcia dydaktyczne oraz badania z urządzeniami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała z myślą prowadzenia badań naukowych nad oddziaływaniem wibroterapii na organizm ludzki. Będą w niej również prowadzone zajęcia dla studentów uczelni z zakresu kosmetologii, odnowy psychosomatycznej i fizykoterapii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została Pracownia Wibroterapii, posłużą także do regeneracji sportowców. krakowskiej Pracowni Wibroterapii przyczyniła się do tego, że moduły Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Warszawie i w Gdańsku.

W jakich badaniach zostaną wykorzystane produkty marki Vitberg?

W przyszłości rezultaty testów mogą pomóc w modernizacji terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców. Zapewne w Pracowni Wibroterapii prowadzone będą prace badawcze z zakresu fizjologii i biochemii. Obserwacji poddane zostanie oddziaływanie terapii wibracjami na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Rezultaty analiz będą konfrontowane z wynikami uzyskiwanymi przez laboratoria z całego świata.

Siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy