Ochrona zdrowia 

Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Chcesz kupić aparat do terapii ultradźwiękowej? Sprawdź www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bo odpowiednio aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu mięśni, a wytwarzane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, usprawnienia przepływu limfy oraz uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – sposób działania?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko stu lat, bazuje na dwóch typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, blizn, wiązadeł oraz ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy