Ochrona zdrowia 

Przy problemach z żyłami chirurg naczyniowy

Specjaliści wykonujący operacje mają niezwykle skomplikowaną profesję, wymagającą wielkiej staranności i umiejętności. Na co należy zwrócić uwagę poszukując dobrego lekarza i jakie metody wykorzystuje chirurg naczyniowy?

Chirurg naczyniowy wyleczy stopę cukrzycową

Nowoczesna nauka ciągle się udoskonala i zapewnia wyleczenie nawet bardzo groźnych przypadków. Operacjami najczęściej wykonywanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące miażdżycy, przepukliny i owrzodzeń żylnych, czyli związanych ze zwężeniem średnicy żył i tętnic. Schorzenia tego rodzaju pojawiają się z wiekiem, a także u osób zaniedbujących własne zdrowie. Dym papierosowy, pochłanianie dużej ilości tłuszczów zwierzęcych, brak ćwiczeń – to najwięksi wrogowie naszych żył.

Chirurg naczyniowy – embolizacja czy skleroterapia

Pacjenci cierpiący na tętniaki aorty zwykle poddawani są zabiegom wykonywanym przy użyciu rozmaitych metod. Najważniejsze techniki leczenia to chemoembolizacja i skleroterapia. Termoablacja to leczenie z pomocą mikroskopijnej elektrody, stosowana przy terapii naczyń hemoroidalnych. Natomiast przy likwidowaniu rozszerzonych naczynek bardzo przydatny jest też laser. Chirurgia naczyniowa bazuje na nieinwazyjnych technikach, jednak zawsze sprawdzajmy przede wszystkim specjalizację lekarza, który będzie wykonywał wszystkie czynności. Sugerujmy się także zdaniem innych pacjentów. Najbardziej prestiżowe ośrodki z zakresu chirurgii naczyniowej to Kraków, Szczecin i Wrocław.

Powiązane wpisy