Internetowe strony Nasze porady Ochrona zdrowia 

Portal wiedzy o zdrowiu – traktuj go jako wskazówkę a nie podręcznik medyczny!

Portal o zdrowiu - przejrzyj tę rewelacyjną witrynę.

W sieci da się niezwykle łatwo wyszperać informacje na dowolny temat. Internauci mają zwłaszcza słabość do szukania porad w Google odnośnie zagadnień zdrowotnych, często nawet poprzedzając ostateczną decyzję o wizycie u lekarza godzinami surfowania po sieci w celu znalezienia na własną rękę rozwiązania problemu. Ale czy to dobry sposób korzystania z informacji udostępnianych na stronach o zdrowiu i urodzie?

Portal o zdrowiu i urodzie to nie alternatywa dla profesjonalnej porady medycznej

W bezmiarze treści o dietach, zdrowiu i zabiegach estetycznych dostępnych w internecie znajdzie się sporo rzetelnych artykułów przygotowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby pasjonujących się tematyką zdrowotną i od lat działających w branżach powiązanych z medycyną. Lecz korzystanie z informacji dostępnych na portalach o urodzie albo zdrowiu nie powinno (a wręcz nie może!) polegać na przyjęcie ich za opcję alternatywną do bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Blog o urodzie oraz zdrowiu, jeśli dostarcza sprawdzonych informacji, może jednakowoż być świetnym źródłem pomocniczej wiedzy, która przygotuje użytkownika do sprawnego poruszanie się po świecie naszej służby zdrowia. Poznanie w sieci detalicznego opisu operacji wyjaśnionej prostym językiem pozwoli oswoić pacjenta z przebiegiem przyszłego zabiegu i obniżyć stres przez niego wywołany. Natomiast artykuł z opisem objawów poprzedzających jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej zakomunikować swoje obawy lekarzowi.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl

Powiązane wpisy