Kosmetyki Ochrona zdrowia 

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym – przebieg i efekty zabiegu

Kiedy postępuje proces starzenia organizmu, twarz traci z czasem swoje młodzieńcze rysy, a na cerze pokazują się kolejne zmarszczki i fałdy. Wcześniejszy jędrny owal twarzy zmienia się, między innymi w efekcie zanikania tkanek miękkich, tkanki tłuszczowej oraz spadku kondensacje kwasu hialuronowego i kolagenu w skórze. Ogromny wpływ na wygląd skóry mają również mimika twarzy, działanie grawitacji, czynniki genetyczne czy ekspozycja na słońce.

Alternatywa dla zabiegów nożem chirurgicznym – modelowanie owalu twarzy

Wolumetria to nieinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej będący alternatywą dla procedur z użyciem skalpela. Z jej pomocą możliwe jest odmłodzenie skóry, wymodelowanie twarzy oraz zredukowanie zmarszczek powstających w pobliżu oczu, nosa, ust i na czole. W wolumetrii wykorzystuje się kwas hialuronowy – naturalny polisacharyd obecny we wszystkich organizmach na Ziemi. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest w głębokie warstwy skóry przy pomocy tzw. ”tępej igły”, co zmniejsza zagrożenie powstania zasinienia. Trzeba wiedzieć, że przed zabiegiem modelowania twarzy kwasem hialuronowym nie ma konieczności podawania anestezji, bowiem preparaty tłumiące ból są dodane już we wstrzykiwanym roztworze. Nieraz zabiegi modelowania twarzy uzupełniane są poprzez dodatkowe (jednak nigdy jednoczesne!) ostrzykiwania toksyną botulinową, które mają na celu redukcję napięcia tkanki mięśniowej twarzy, a co za tym idzie – ograniczenia późniejszego tworzenia się zmarszczek. Zabieg modelowania owalu twarzy kwasem nie jest długi, zwykle ok. trzydziestu minut, a większość pacjentów wraca do codziennych czynności natychmiast po zabiegu. Rezultaty zabiegu utrzymują się z reguły przez blisko roku, w niektórych przypadkach nawet dłużej.

Kto nie może poddać się modelowania twarzy?

Istnieją pewne przeciwwskazania dotyczące możliwości wykonania wolumetrii. Zabiegowi modelowania twarzy nie poddaje się kobiet w ciąży ani karmiących, jak również także u osób ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową, cierpiących na padaczkę oraz w stanach zapalnych skóry (m.in. przy opryszczce). Wypada także zaznaczyć, iż pomimo że wolumetria jest uważana za zabieg bezpieczny, jednak jak przy każdej procedurze medycznej zawsze istnieje ryzyko niepożądanych efektów albo powikłań.

Powiązane wpisy