Ochrona zdrowia 

Masz wadę wzroku? Skonsultuj się z optometrystą

Na voigtklinikaoka.pl odnajdziesz więcej szczegółów o korekcie wzroku Kraków.

Zdrowe oczy zapewniają pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się problematycznych i częstokroć groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg mało inwazyjny i bezpieczny

Jeszcze dekadę temu korekcja wad wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych albo okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne techniki korekcji pozwalające na leczenie astygmatyzmu, jaskry, dalekowzroczności, a także wielu pozostałych chorób. Niezmiernie popularna jest laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się dużą efektywnością. Taka korekcja wad wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent błyskawicznie wraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której pracuje doświadczony zespół, specjalizujący się w innowacyjnych technikach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dopasuje stosowną technikę leczenia oraz wyeliminuje wadę wzroku. Optometryści pracujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego, dzięki czemu mogą rozpoznać nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się też leczeniem innych chorób, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Najnowsze techniki jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Poza tym lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, będący metodą przydatną w ujawnianiu zapalenia gałki ocznej, jaskry, a także innych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją zaćmy lub innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się też innymi dolegliwościami, jak przykładowo usuwaniem kaszaków oraz ciał obcych z oka.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy