Ochrona zdrowia 

Leczenie kanałowe – jak dziś przebiega?

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest przyjemnym tematem. Obecnie jednak, wykorzystując innowacyjne narzędzia i – w szczególności – skuteczne leki znieczulające, stomatolodzy są w stanie zagwarantować nam, iż zabiegi będą w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się potrzebne zawsze, jeżeli pojawi się zapalenie miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu supercienkich sprzętów, przez co lekarz może dostać się do głęboko zlokalizowanych partii uzębienia. Dobrze jednak pamiętać, że w leczeniu kanałowym używa się również innych, często bardzo zaawansowanych technicznie sprzętów. Jakich?

Którymi narzędziami przeprowadza się leczenie kanałowe?

Oprócz sprzętów manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo ważne są mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba przesyłają do monitora przed oczami stomatologa, minimalizując prawie całkowicie ryzyko wszelkiego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne jest również sprawdzenie długości kanałów. Wypracowanie sporej precyzji umożliwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze stosują także specjalne narzędzia, które pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane przyspieszenie wizyty i polepszenie komfortu leczonego.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Rozpoczynając leczenie kanałowe warto wiedzieć, iż nie zawsze będzie ono refundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest osobom poniżej 18 lat. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś w pełni płatne. Jeśli będzie ono potrzebne, warto udać się do lekarza dysponującego odpowiednimi akcesoriami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o leczeniu u niego dotychczasowi pacjenci mówią w internecie.

Powiązane wpisy