Leczenie dożylne witaminą C – wlewy witaminowe
Leczenie witaminą staje się ostatnio coraz popularniejsze. Rosnące zainteresowanie tą procedurą bierze się głównie stąd, że kwas askorbinowy jest jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego działania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a jednocześnie nie potrafimy wytwarzać go samodzielnie. Musimy więc dostarczyć go z zewnątrz – w codziennych posiłkach albo za pomocą odpowiednio dobranych suplementów. Te ostatnie najsilniej działają, gdy dostarczymy witaminę C dożylnie – w niektórych sytuacjach może to mieć duże znaczenie.
Wlewy witaminy C – zastosowania
Dużo ludzi jest przekonana, iż dożylne witamina C pomaga w leczeniu wielu przypadłości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak zapalenie, stawów borelioza czy choroby autoimmunologiczne. Nie brakuje także głosów mówiących, że ta procedura może przynieść bardzo pozytywne efekty, jeśli idzie o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odmładzać i odpowiednio odżywiać, powodując tym samym szybszą odnowę, a także likwidować zmiany na skórze oraz przyspieszać gojenie.
Wlewy z witaminy C – o czym warto wiedzieć?
Wlewy witaminowe, podobnie jak wszelkie pozostałe sposoby leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Tym samym nie wolno przystępować do nich bez konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim musimy mieć pewność, iż wlewy witaminowe nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to szczególnie istotne w przypadku diabetyków, pacjentów chorych na raka i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Wlewy witaminy C powinniśmy wykonywać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, które zagwarantują nam, iż podczas zabiegu obecny będzie doktor.