Ochrona zdrowia 

Lasery wysokoenergetyczne – dla medycyny sportowej i estetycznej

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o laser wysokoenergetyczny cena, znajdziesz na https://www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie zogniskowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, jak również przyczynia do usprawnienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go wykorzystujemy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do rehabilitacji niemal każdej części ciała. Częstokroć jest wykorzystywany przez personel opiekujący się sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek zmniejszający uczucie bólu po treningach oraz leczący skutki kontuzji takich jak: achillodynia, skręcenia stawów czy naderwania wiązadeł. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są także używane między innymi w leczeniu lumbago, ostrogi piętowej, haluksów oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również pomocny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różną konstrukcję i, w rezultacie tego, różny sposób emisji lasera. Wyróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe emitujące światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy