Ochrona zdrowia 

Kurs pierwszej pomocy

W naszym kraju każdego roku umiera parę tysięcy osób wyłącznie dlatego, że obserwatorzy zdarzenia nie potrafią udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie pogotowie ratunkowe. Reakcją na takie niechlubne dane są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności potrzebne do dobrego reagowania w momencie zagrożenia zdrowia.

Kursy pierwszej pomocy – formy i metody

Niektóre kursy pierwszej pomocy można odbyć z wykorzystaniem e-learningu. Zajęcia przez Internet pozwolą oszczędzić czas i pieniądze, jednakże nauka ma charakter bardziej teoretyczny. Szkolenia bezpośrednie wykorzystują specjalne fantomy do prowadzenia treningów z pierwszej pomocy – mają wymiar praktyczny.

Kursy pierwszej pomocy – z jakich części się składają?

Tematy omawiane w czasie kursu, są zależne od ustaleń organizatora z odbiorcami szkoleń. Na pewno, muszą się w nim pojawić następujące elementy: bezpieczeństwo własne, a także ewakuacja z zagrożonego miejsca. W części praktycznej powinniśmy nauczyć się, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, tamować krwotoki oraz co zrobić, w przypadku omdleń czy zawału mięśnia sercowego.

Powiązane wpisy