Ochrona zdrowia 

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Więcej szczegółów o magnetoterapia urządzenia

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, zmniejsza ilość wolnych rodników, poprawia krążenie i zmniejsza obrzęki.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparat do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na spore rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne, rzadko wykorzystywane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy także modele przenośne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy