Ochrona zdrowia 

Ćwiczenia i zabawa w jednym – basen dla niemowlaków

Choć nawet kilkanaście lat wcześniej pływanie niemowląt nie było pozytywnie postrzegane wśród matek, to dziś coraz częściej jedna z nich postanawia zabrać ich pociechy na basen. Dla niemowląt taka aktywność jest bowiem świetnym treningiem, pozwalającym na lepszy rozwój ich zdrowia. Warto też zaznaczyć, iż – wbrew oporom wielu mam – na pływalnię możemy wybrać się z dzieckiem bardzo wcześnie, bo już od trzeciego miesiąca po urodzeniu. Jednak miejmy na uwadze, iż maluchy będą naprawdę bezpieczne jedynie wówczas, gdy udamy się z nimi na odpowiednie ćwiczenia prowadzone przez doświadczonego instruktora. Jak więc je znaleźć? O jakich rzeczach musimy pamiętać przy poszukiwaniach? I co osiągniemy wybierając basen dla niemowląt?

Basen dla niemowlaków – co zyskamy?

Najistotniejszym plusem basenu dla niemowląt jest niewątpliwie to, że kompleksowo wspomaga zdrowie maluchów. Dzięki zajęciom na pływalni lepiej rozwija się układ oddechowy, rozbudowuje się układ mięśni, a słabe wciąż kości maluchów nie są narażona na przeciążenia, przez co zmniejsza się niebezpieczeństwo kontuzji. Basen dla niemowląt to również świetna metoda na naukę zborności ruchowej, dzięki czemu najmłodsi szybciej stawiają pierwsze kroki. Warto też wspomnieć, iż ćwiczenia na basenie prowadzone są z pozostałymi dziećmi – są więc wspaniałą sposobnością do zawiązania pierwszych relacji z równolatkami.

Basen dla niemowląt – co będzie ważne?

Mnóstwo osób błędnie uważa, iż zajęcia na basenie dla niemowlaków powodują czasem pewnego typu niebezpieczeństwo, wystarczy jednak z rozwagą podejść do znalezienia ekipy, która organizuje te treningi. Najbardziej ważne będzie niewątpliwie to, żeby były one nadzorowane przez sprawdzonych instruktorów, którzy nie tylko zatroszczą się o ochronę maluchów znajdujących się w wodzie, ale też przygotują właściwe zabawy, dzięki którym te odpowiednio spędzą chwile na pływalni, a także wyniosą z tego rozwojowe oraz emocjonalne zyski.

Powiązane wpisy