IT Marketing, promocja, reklama 

W czym może pomóc optymalizacja strony internetowej?

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, aby była ona popularna wśród internautów. Lecz co zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki dobrze wykonanej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji ?

Właściwie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej artykułów i grafiki. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkiego wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa, na które strona jest pozycjonowana, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Optymalizując grafikę zwracamy uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Staranna optymalizacja strony pomaga w osiąganiu najlepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis jest częściej odwiedzany przez użytkowników. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że ma być ona przyjazna dla użytkowników.

Powiązane wpisy