Marketing, promocja, reklama 

Twoja firma jest eco-friendly? Zaopatrz ją w eko gadżety

W ostatniej dekadzie temat ekologii przeobraził się w jednym z najważniejszych problemów, poruszanych na forum międzynarodowym. Nieuchronność modyfikacji naszego zachowania dotyczącego racjonalnego stosowania surowców, krok po kroku przebija się do każdej dziedziny życia, także do świata marketingu. W dzisiejszych czasach zarówno ogromne koncerny, jak i drobne przedsiębiorstwa, dążą do tego, aby stać się eco-friendly. Swoje zaangażowanie w ochronę środowiska mogą one zakomunikować klientom w rozmaity sposób, także poprzez użycie w działaniach marketingowych ekologicznych gadżetów reklamowych.

Z czego wykonywane są eko gadżety reklamowe?

Ekologiczne gadżety to towary promocyjne, ale wyprodukowane z materiałów powtórnie przetworzonych albo szybko degradowalnych. Są to także gadżety z naturalnych tekstyliów, które można używać na co dzień i których osoba obdarowana nieprędko się pozbędzie. Powoduje to, że ich użycie w mniejszym stopniu wpływa na zaśmiecanie środowiska. Za ekologiczne gadżety promocyjne traktuje się także te artykuły, które wykonane są z PP, czyli z polipropylenu. Mimo, iż to polimer, bez trudu daje się go przetwarzać, z kolei kiedy jest to już niemożliwe, w trakcie jego rozpadu nie wytwarzają się szkodliwe gazy.

Eko gadżety reklamowe – t-shirty oraz kosmetyczki

Można sądzić, iż w asortymencie producentów sporadycznie natrafia się szeroki katalog ekologicznych gadżetów reklamowych. Takie założenie jest błędne. Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest gigantyczny – można zlecić nadruki na koszulkach z bawełny organicznej, w rozmaitych krojach (męskich, damskich oraz dziecięcych), jak również w dziesiątkach barw. Nadruki reklamowe umieszczane są na płóciennych i bawełnianych torbach, dostępnych w formie popularnych toreb zakupowych, ale także m.in. plecaków w kształcie worka. Inne popularne gadżety tego rodzaju to naturalnie długopisy, które produkuje się z bambusa bądź ze zrolowanego papieru, saszetki, papierowe pojemniki na gorące napoje, a także ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów.

Powiązane wpisy