Kosztowności 

Ponadczasowa biżuteria z topazami

Tu znajdziesz topazy

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych kamieni na Ziemi, dzięki czemu jest stosowany do produkcji tarczy ściernych. Oprócz tego jest również jednym z najładniejszych kamieni, zaś jego zalety od dawna są cenione przez złotników i nabywców biżuterii. Może przybierać najróżniejsze barwy – od bieli, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest cennym minerałem – występuje jedynie w Brazylii, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów jest najczęściej przygotowywany szlifem wielobocznym, co dodaje mu niezwykłych wartości wizualnych.

Biżuteria z topazami – co czeka na nas na rynku

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany przede wszystkim do produkcji biżuterii ze srebra – doskonale łączy się z tym kruszcem. Warto przy tym zaznaczyć, iż na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są także wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej kolczyki oraz wisiorki, jednak złotnicy wytwarzają również inne produkty. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt około tysiąca PLN, zaś za srebrne zapłacimy czasem sześciokrotnie mniej.

Biżuteria z topazami – kup w internecie

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. By wybrać modele szczególnie odpowiadające naszym upodobaniom należy więc udać się do paru salonów – zaś to pochłania sporo wysiłku. Aby tego uniknąć, powinniśmy postawić na kupno w internecie. Jest to wyjście znacznie łatwiejsze, a oprócz tego wchodząc do sieci mamy szansę również wyszukać pierścionki i wisiorki w atrakcyjnych cenach.

Powiązane wpisy