Kosztowności Robienie zakupów 

Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

Chcesz zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków? Sprawdź obraczki.net.pl.

Kiedy znajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Przedtem jednakże ma miejsce ta długo wyczekiwana przez mnóstwo kobiet chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota oraz kamieni szlachetnych

Obdarowanie ukochanej pierścionkiem to niesłychanie stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w kształcie koła, które reprezentuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, że od owego palca prowadzi “vena amoris”, to znaczy żyła wiodąca prosto do serca. Ogólnie przypuszcza się, iż to Grecy sprowadzili do Europy rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych. Początkowo wykonywano je ze skóry, z łodyg konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, głównie żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze srebra lub złota obdarowywano jedynie wtedy, kiedy mężowie chcieli zaprezentować swoją pełną ufność do przyszłej żony. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, platyną i złotem, jednak surowce te w rzeczywistości szeroko wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od paru wieków, przy czym duży wzrost ich uznania można spostrzec w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich koszt ma znaczenie?

Oczywiście wymarzona biżuteria zaręczynowa to pierścionek z platyny ze sporym diamentem, jednakże potencjał swobodnego dobierania różnych kamieni oraz metali jest szeroki. Nie licząc diamentów wykorzystuje się rubin, topaz czy szafir. Część osób wybiera mniej kosztowne metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, jak również drewno, jednak nieprzerwanie na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i przeróżnych typów złota (białego, czerwonego i żółtego).
Ile musi być warty pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało pogląd, że mężczyzna powinien wydać na niego minimum dwukrotność swojej pensji. Cena zakupu zależna jest od kilku czynników: ilości karatów, użytego kamienia, surowca czy designu, skutkiem tego każdy znajdzie piękny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim wyrazem zaangażowania i uczucia, wobec tego jego koszt nie ma dużego znaczenia. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej przyszłej małżonce.

Siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy