Kosztowności 

Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

Poszukujesz kolczyków? Wejdź na https://www.bizutik.pl/kolczyki

Kupując kolczyki warto zwrócić uwagę nie tylko na to jak się prezentują, kształt i surowiec wykonania, ale też na zapięcie. Oto zwięzła lista najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Tego typu zapięcie zapewnia spora wygodę noszenia i nierzadko jest używane w biżuterii w stylu art deco. Słabym punktem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest nosić je latem, gdy nie ubieramy odzieży z dużym kołnierzem, czapek czy szali.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przekłutych uszu. W dzisiejszych czasach stosunkowo sporadycznie używane.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie popularny jak klasyczny bigiel, jednak łatwiej go założyć, z powodu rozchylanemu zatrzaskowi z tyłu. Częstokroć używa się ich przy cenniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, zazwyczaj złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem używane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. To kolczyki z tego rodzaju zapięciem panie kupują najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku małych kulek oraz cyrkonii.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy