Kosztowności Robienie zakupów 

Kolczyki z ametystami

Chcesz kupić ametysty? Odwiedź tę stronę

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Japonii i Kanadzie. Ze względu na wyjątkową fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich władców. Współcześnie, znajdujemy go w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst to kamień relaksu. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własną opinię.

Powiązane wpisy