Kosztowności Robienie zakupów 

Duży wybór wisiorków srebrnych

Więcej o zawieszkach

Srebro od dawna znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez złotników materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób bywają szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas sprzątania koniecznie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wykładane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci kolory albo zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do pudełka, musimy przed tym owinąć je miękką tkaniną albo włożyć do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra należy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać miękkich szmatek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.

Powiązane wpisy