Kosztowności Robienie zakupów 

Biżuteria z lampworkami coraz popularniejsza

Kup lampworki na www.bizutik.pl

Z pozoru przywodzą na myśl kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich mowa, to specyficzny rodzaj paciorków wykonywanych ze stopionego szkła. Niegdyś były robione na własną rękę – surowiec rozgrzewano za pomocą zmodyfikowanej lampy naftowej, stąd też nazwa perły lampowe. Obecnie także możemy wykonać je w domu, lecz bardziej trafionym pomysłem będzie z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do jakich strojów najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Dziś w zupełności wystarczy zwykły palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się specjalne szkło, jakie wskutek działania płomienia topnieje, zaś to pozwala na nadanie mu dowolnych form. Tasiemki gorącego materiału okręcane są wokół drutu, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę dokładnie w centrum – dzięki temu lampworki bywają wykorzystane do wyrobu kolczyków czy naszyjników.

Przy których kreacjach lampworki będą najlepiej wyglądały?

Barwne lampworki doskonale pasują do codziennych kreacji. Najlepiej komponują się z koszulkami z oryginalnymi nadrukami, kolorowymi bluzami oraz coraz częściej zakładanymi sneakersami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą ciekawie wyglądały tylko przy takich kreacjach – to tylko sprawa pomysłowości.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy