Kosztowności Robienie zakupów 

Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Jeśli chcesz zamówić cyrkonie, koniecznie sprawdź www.cyrkonie.com.pl

W zdobnictwie masowo wykorzystywane są wiele kamieni szlachetnych. Są one estetycznym elementem biżuterii, a także są jednym z podstawowych czynników wpływających na wartość wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi skarbami w posiadanym zbiorze. Wymyślono oczywiście także alternatywy dla zwykłego człowieka.

Co to są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane kamienie jubilerskie, nie występujące naturalnie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Zazwyczaj cyrkonia nie ma barwy, ale okazy z dodatkiem niestandardowych minerałów mogą przybierać dowolne kolory, czy też nawet modyfikować je pod wpływem światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach stosuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie są powszechnie stosowane jako ozdoby w jubilerstwie, mają one oczywiście także inne zastosowania. Przykładowo, używa się je w celach medycznych (jako tymczasowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle czy też do mierzenia pH w wysokich temperaturach. Swego czasu, przez posiadane właściwości wykorzystywane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. Jeśli jednak interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, możemy kupić ją na przykład za pomocą internetu.

Powiązane wpisy