Bezpieczeństwo i ochrona 

Tabliczki informacyjne poprawiają bezpieczeństwo

Jeśli szukasz tabliczek informacyjnych, koniecznie sprawdź https://www.poniedzialek.pl/tabliczki-informacyjne-na-drzwi

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa. Zazwyczaj możemy ich nawet nie zauważać, ale powodują one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, podnosi się również nasze bezpieczeństwo. Sprawdźmy zatem jakiego rodzaju tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to szczególnie te, które znakują nieruchomości – wieżowce, biurowce, banki, komendy policji. Dzięki nim błyskawicznie odnajdziemy właściwe miejsce. Warto jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na elewacjach bloków, ponieważ bardzo często można je również dostrzec w środku. To wielki zbiór oznaczeń, które zazwyczaj spełniają funkcję ochronną, ale również czysto informacyjną. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie odpowiedniego biura lub pracownika w dużych kompleksach budynków – w urzędach w przedsionku znajdują się tabliczki z określeniami departamentów. Dzięki temu bez problemu znajdziemy np. referat nieruchomości czy wydział księgowy. Równie ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – narzucane przez przepisy BHP

Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez polskie prawo. Znakują wyjścia ewakuacyjne, wyodrębniają tzw. palarnie, mówią o trujących substancjach. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, funkcjonują też fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych komponentów (takich jak aluminium), często posiadają właściwości fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy