Automatyka dla przemysłu 

Kabel światłowodowy – krótka charakterystyka

Dowiedz się więcej o kablu światłowodowym na www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-swiatlowodowe

Kabel światłowodowy to bez wątpienia mające ogromne znaczenie osiągnięcie techniczne. Możliwości jego wykorzystania jest wiele. Nie można uznać za wyolbrzymienie opinii, że kabel światłowodowy pojawia się w zasadzie w każdym obszarze naszej codzienności. Jest to produkt naprawdę zaawansowany, który cechuje się doskonałymi właściwościami.

Kabel światłowodowy – gdzie się go wykorzystuje?

Kabel światłowodowy wykorzystywany jest między innymi w branży telekomunikacyjnej i jest na ten moment w zasadzie nie do zastąpienia, jeżeli w grę wchodzą przewody telefoniczne. Dzięki nim połączenia między abonentami a centralami nie zawodzą, a niebezpieczeństwo błędu jest bardzo małe lub żadne. Sygnał jest bardzo dobre, co zapewnia wysoką jakość tego, co słyszymy po drugiej stronie słuchawki telefonicznej. Natomiast elektrownie wykorzystują na porządku dziennym kable światłowodowe do rozciągania sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich również stacje telewizyjne. Kable światłowodowe charakteryzują się małą wagą, a w związku z tym świetnie sprawdzają się podczas transmisji na żywo, ponieważ gwarantują swobodę ruchu technikom obsługującym kamery. Również sieć kablowa – czyli tzw. kablówka – bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś idzie o sieci teleinformatyczne, kable światłowodowe są niezbędne dla zapewnienia najwyższej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – jakie są jego najważniejsze cechy?

Kable światłowodowe, które aktualnie znajdują się w sprzedaży, różni od siebie przede wszystkim jakość. Te najwyższej klasy poddawane są podczas produkcji wyjątkowo uważnemu nadzorowi technicznemu, za sprawą czego nie trzeba bać się, że w trakcie użytkowania będą się psuły. Użycie stalowego drutu i włókna optycznego to cechy cechujące doskonałej jakości kabel światłowodowy. Do tego stosuje się osłonę zewnętrzną, dzięki której kabel opiera się oddziaływaniu szkodliwych czynników i tym samym może dłużej służyć użytkownikowi. Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości potężny krok do przodu, jeśli idzie o stosowane w XXI w. rozwiązania techniczne.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy