Automatyka dla przemysłu 

Jak wykorzystywana jest stacja czołowa?

Kup stację czołową

Stacja czołowa to system, który umożliwia przekazywanie sygnału telewizji kablowej. To kluczowy element, który skupia rozmaite sprzęty służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe moduły budują razem sprawnie funkcjonującą całość. Zobaczmy, z jakich części składa się stacja czołowa i gdzie najczęściej jest używana.

Stacja czołowa – do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego

Stacja czołowa to rozwiązanie wykorzystywane w modułach zbiorowego odbioru sygnału – między innymi w apartamentowcach, hostelach, szpitalach a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Rozprowadza ona połączenie do końcowych odbiorców. Profesjonalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z kluczowych komponentów tworzących stację czołową. Specjalistyczne oprogramowanie ułatwia jej sprawną konfigurację. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – np. DTV RR4 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – odrębne wejścia USB

Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej służy do innego celu – przetwarzania sygnałów satelitarnych lub AV. Standard analogowy jest gorszy niż cyfrowy – zdarzają się awarie w przesyłaniu dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą ogromne koszty. Większość części składających się na stację czołową wyposażona jest także w odrębne sloty USB, które umożliwiają dodanie dowolnej zawartości. Moduły można swobodnie łączyć, tworząc kompleksowy system antenowy.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy