Automatyka dla przemysłu 

Do czego wykorzystuje się multiswitch kaskadowy?

Potrzebujesz multiswitcha kaskadowego? Wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU.

Sieci komputerowe obecne są już we wszystkich budynkach. O tym, czy dana instalacja będzie odpowiednia, świadczy mnóstwo parametrów. Musi oczywiście być solidna oraz zapewniać wysoką czytelność przesyłanych sygnałów, ale tak samo istotna będzie opcja bezproblemowego jej powiększenia. Zrobienie kolejnych przyłączy nie może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia trudnych prac – przez to inni odbiorcy nie byliby w stanie przecież przez określony czas połączyć się z siecią. Na szczęście stworzone zostały urządzenia, przez które skalowanie sieci będzie szybkie i bezproblemowe dla odbiorców – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie skalowanie instalacji. Jest to pudełko z umieszczonymi na bokach gniazdami i złączami, do których mocowane są przewody. Jeżeli konieczne jest powiększenie instalacji – między innymi wówczas, gdy kolejny abonent wykupił usługę – wystarczy po prostu umieścić kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć najróżniejsze ilości wyjść dla abonentów – najmniejsze moduły tego rodzaju mają osiem wtyczek, ale u dostawców dostępne są także multiswitche kaskadowe z 16, 24 oraz 32 złączami.

Co jest najważniejsze przy wyborze multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza okazuje się oczywiście ilość wtyczek – dla niewielkich budynków może wynosić 8, lecz w dużych domach trzeba oczywiście zastosować moduły o wyższej liczbie złączy. Niezwykle istotna będzie również separacja między gniazdami a wyjściami – w największym stopniu wpływa bowiem na czytelność sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację wynoszącą trzydzieści db. Będzie to ważne przede wszystkim w instalacjach telewizyjnych niektórych operatorów cyfrowych.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy