Architektura ogrodowa 

Do czego wykorzystuje się podłoża ogrodnicze?

Projektowanie ogrodów wymaga wykorzystywania odpowiednich mieszanek, które pozwolą wyhodować bujną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne i do których roślin się ich używa?

Podłoża ogrodnicze – specjalistyczne substraty do Twojego ogrodu

Zastosowanie dobrego podłoża ogrodniczego pozwoli pozyskać bujną roślinność, dlatego bardzo ważny jest wybór specjalnych składników. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie wyrosła bujna roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sklepach można znaleźć wiele rodzajów podłoży ogrodniczych, które zapewnią znakomite efekty. Niektóre gatunki roślin wymagają szczególnych warunków – w takim przypadku zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów minerałów. W skład podłoży dostępnych na rynku wchodzą np. piasek, materiały sztuczne, ziemia liściowa, węgiel brunatny. Ziemie odróżniają się od siebie odczynem PH, właściwościami fizycznymi i zawartością azotu.

Podłoża ogrodnicze – substraty intensywne i ekstensywne

Ogród na dachu od zawsze był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest teraz niezwykle modne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą roślinnością, musisz wykorzystać specjalistyczny substrat. W sklepach znajdziesz substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża wykorzystuje się np. w przypadku trawników. Na dachu intensywnym można uprawiać także krzewy. Wymaga on wyjątkowej dbałości i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Duże obciążenie dachu jest kolejną przeszkodą do jego zastosowania. Z kolei podłoża ekstensywne są stworzone do uprawiania sucholubnych roślin, takich jak zioła, rojniki i rozchodniki. Chcesz uprawiać rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Zainwestuj w podłoża ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo skośnych powierzchniach.

Powiązane wpisy